فروش آنلاین فایل های لایه باز گرافیک و عکاسی شامل انواع وکتور,بک گراند,فون آتلیه,آلبوم عروس و کودک,بک دراپ و فایل های PNG دانلود مقاله,تحقیقو پروژه
دسته بندی محصولات
آخرین محصولات فروشگاه
محبوبترین محصولات
طراحی عکس کودک و نوزاد با بک دراپ های زیبا و حرفه ای کاشی کاری های زیبای ایرانی و اسلامی بک گراند های آتلیه ای فانتزی و رویایی زیبا سازی عکسها با افکت های متنوع و جذاب

اطلاعیه فروشگاه

در صورت داشتن هر سوالی قبل از خرید و یا بروز مشکل در فایل خریداری شده لطفا با شماره 09167194700 تماس بگیرید یا به همین شماره در پیامرسان سروش پیام دهید. ایمیل فروشگاه :psddownload@yahoo.com

تحقیق در مورد ضبط ويديو سيستم‌هاي ضبط و پخش

تحقیق در مورد ضبط ويديو سيستم‌هاي ضبط و پخش

18 صفحه word|فونت tahoma سايز 14| قابل اجرا در آفيس 2007 و نسخه هاي جديدتر|قابل ويرايش و آماده چاپ
بخشي از تحقيق

قبل از پاگرفتن ضبط ويديو شركتهاي پخش برنامه هاي تلويزيوني از روش فيلم برداري براي كنسروبرنامه هاي تلويزيوني استفاده مي‌كردند. براي اين كار معمولاً يك دوربين فيلم برداري مقابل مونيتور قرار مي گرفت و از برنامه هاي روي صفحه فيلم مي‌گرفت. طبعاً نتيجه حاصل به هيچ وجه بصورتي كه امروزه مورد قبول است نبود‌. بين زمان ضبط و پخش همواره يك فاصله زماني كه اغلب هم طولاني تر مي شد وجود داشت و اگر در صحنه‌ي اشكالات فني وجود داشت شانس موجود براي اصطلاح آن كم و نيز گران بود.

اولين دستگاه موفق ضبط مغناطيسي در سال 1900 عرضه شد. در اين سال آقاي valdemar poulson دستگاه خود را كه تلگرافون نام نهاده بود. به عنوان اختراع در امريكا به ثبت رساند. اين دستگاه ضبط مغناطيسي سيمي بود كه سيگنال حاصل از آن خيلي ضعيف و پر از نويز بود.

در سال 1906 آقاي pederson  و poulson كشف كردند كه با مغناطيسي كردن اوليه سيم در دستگاه تلگرافون سيگنال خروجي خيلي افزايش مي‌يافت ولي مساله ضعف نسبت سيگنال به نويز هنوز حل نشده باقي ماند.

در سال 1927 دو مهندس بنامهاي carpenter  وcarlson متوجه شدند كه با استفاده از جريان متناوب به عنوان بياز براي نوار يا سيم مغناطيسي نتيجه حاصل به نحو بي‌سابقه‌اي اصلاح مي‌شد و روش خود را در امريكا به ثبت رساندند.

در سال 1928 دكتر p fleumer در آلمان اختراع يك نوار پلاستيكي را كه داراي بسياري از خواص مكانيكي مورد لزوم و با لايه‌اي از پودر ماده مغناطيسي پوشيده شده بود به ثبت رسانيد. اولين اختراع در سال 1935 با استفاده از اكسيد آهن به عنوان ماده مغناطيسي  اصلاح كرد و در همين سال در اروپا اولين دستگاه ضبط مغناطيسي عرضه شد . در حين جنگ بين الملل دوم پيشرفتهاي قابل توجه اي در آلمان در اين زمينه حاصل شد . كه نتايج بدست آمده از اين دستگاه را با بازده فيلم و صفحه قابل مقايسه ساخت.

بعد از جنگ در سال 1948 يك شركت كوچك در كاليفرنيا كه در طول جنگ موتورهاي برقي توليد مي‌كرد. اولين دستگاه ضبط با نوار مغناطيسي را در امريكا عرضه كرد. اين شركت با ابداعات خود در ضبط ويديو انقلابي به وجود آورد بطوري كه تا سالها بعد از عرضه دستگاه مزبور در استوديوهاي توليد ضبط كردن برنامه ها را (( Ampex)) كردن آن مي ناميدند و نام اين شركت مترادف با ضبط مغناطيسي بود.

با تولد دستگاه ضبط ويديو در پخش برنامه‌هاي تلويزيوني نيز انقلابي به وجود آمد. صحنه‌هاي زنده برنامه‌ها تقريباً از بين رفت و جزو گذشته‌ها شد. روشهاي توليد با استفاده از دستگاه ضبط عوض شدند چه ديگر لازم نبود برنامه ها در يك دوره زماني پيوسته توليد شوند و روشهاي ويرايش قابل اطمينان و ساده‌اي زاده شدند.

بعد از پيدايش تلويزيون رنگي طبعاً دستگاه ضبط نيز مي‌بايست به پيروي از سير زمان بتواند برنامه‌هاي رنگي هر سه روش معمول تلويزيون رنگي را مي‌توان به خوبي ضبط و با كيفيت خوب پخش كرد. با وجود اين ضبط ويديو در ايستگاه فرستنده يك دستگاه گران قيمت و پيچيده‌اي است. تقريباً كمتر نوعي از فن مدار الكترونيكي يافت مي‌شود كه ازآن در دستگاه ضبط ويديو استفاده نشده باشد و هيچ فرستنده تلويزيوني نيست كه بتواند بدون استفاده از تعداد قابل توجه‌اي ضبط ويديو برنامه هاي خود را پخش كند.

در كنار فرستنده‌هاي تلويزيوني و سيستمهاي تلويزيوني مدار بست دستگاه هاي ضبط ويديو در تعليم و تربيت دانشگاهها و مدارس براي مهندسين رادار و لابراتور، آژانسهاي تبليغاتي، دولت و صنعت و تمام مراجع استفاده كننده از سيستم كامپيوتر از اجزاء لاينفك و عدم وجود آنها غيرقابل تصور است .

به علت گراني و پيچيدگي اين دستگاه بيش از سي سال بين عرضه يك ضبط ويديو براي استفاده در استريو و عرضه ضبط ويديو براي استفاده عمومي طول كشيد. حتي براي ساده‌تر و ارزان‌تر كردن از صفحه‌هاي مخصوصي نيز براي ضبط ويديو استفاده شد و شركت تلفن‌كن دستگاه پخش تصوير رنگي تلويزيون را با استفاده از صفحه پلاستيكي مخصوصي عرضه كرد كه به علت محدود بودن مدت قابل ضبط و پخش پا نگرفت. شركتهاي فرستنده از ابتداي كار موفق شدند استانداردي در ساختمان دستگاه هاي ضبط ويديويي سازندگان مختلف به وجود آورند بطوري كه بتوان نوار ضبط شده روي دستگاه يك سازنده را روي دستگاه سازنده ديگر پخش كرد. در مورد دستگاهاي ضبط ويديويي كه امروزه براي استفاده عمومي ساخته مي‌شوند هنوز اين استاندارد به وجود نيامده است .

در سال 1968 توليد كننده گان ژاپني در يك گرد هم آئي استنداردي براي استفاده از نوارهاي نيم اينچي در دستگاهاي ضبط وضع كردند . اين استاندارد كه به استاندارد EIAJ معروف شد چهار چوبي براي خواص مكانيكي و الكترونيكي نوار ضبط تصوير سياه سفيد به وجود آورد . يكسال بعد اين استاندارد در مورد ضبطهاي رنگي نيز گسترش داده شد و دستگاههايي كه با اين استاندارد توسط توليد كنندگان ژاپني ساخته شدند به خوبي توسط بازار صنعت و آموزش پذيرفته شدند ولي در دستگاههاي مورد استفاده عمومي تشتت سليقه باقي ماند.

در سال 1969 شركت Ampex دستگاه ضبط خود را با استفاده از يك نوع كاتريج با نواري بر اساس استاندارد EIAJ عرضه كرد ولي براي توليد و فروش دستگاه خود اقدامي به عمل نياورد در سال 1970 شركت SONY دستگاه ويديو كاست خود را كه در آن از نوار اكسيد كرم به پهناي¾ اينچ به جاي نوارهاي معمول اكسيد آهن استفاده مي شد معرفي كرد و در سال1972 به معرض فروش گذاشت. حداقل ده شركت مختلف ژاپني حق انحصار ساخت دستگاههاي كاست با نوار ¾ اينچ را از SONY ابداع كردند و اين اندازه نوار از آن زمان تقريباً به طور عمومي مورد قبول قرار گرفت و براي دستگاههاي مورد استفاده در صنعت آموزش و تمرينهاي نظامي از آن پيروي شد. ضبط ويديو به صورت مغناطيسي داراي خواص ذاتي ويژه‌اي است كه اين روش را ارجح برهر نوع روش ديگر مي‌سازد‌. خاصيت نوار مغناطيسي كه بلافاصله و بدون صرف وقت قابل پلاريته خود را به صورت خواسته شده تغيير مي‌دهد و تا زمان مورد لزوم حفظ مي‌كند به معناي پايداري دائمي اطلاعات كنسرو شده است. اين تنها ماده‌اي است كه مي‌توان آن را به طور پيوسته پاك كرد و دوباره مورد استفاده قرار داد كه صرفه اقتصادي آن را نمايان مي‌سازد. نسبت سيگنال به نويز سيگنال بدست آمده از آن را مي توان به ميزان قابل بالا برد اعوجاج سيگنال در آن با رعايت حدود مدولاسيون بسيار كم است و در شرايط حد وقتي حالت اشباع به وجود آيد اين حالت به تدريج رخ مي دهد و حدود ديناميك سيگنال آن بسيار وسيع است .

اين خواص را مي توان به سختي از يك ماده كنسرو كننده ديگر انتظار داشت با وجود اين امكان پخش مجدد سيگنال بلافاصله بعد از ضبط از خواص غير قابل رقابت نوار مغناطيسي است.

دستگاههاي ويديو كاست كه در آن نوار مغناطيسي در يك جعبه بسته و محفوظ قرار دارد و از تغيير فاصله ارتعاش و گرد و غبار مصون مي‌ماند راه گسترش ضبط ويديو را به خانه ها باز كرده‌اند. مي‌توان پيش بيني كرد كه با توجه به موقعيت دستگاههاي ضبط صوت ويديو كاست با خواص خاص خود موقعيت بزرگتري را عايد خود كنند.

بررسي تئوري و مشخصات ويديو و توضيح دستگاههاي مختلف كه در فرستنده و صنعت مورد استفاده‌اند احتياج به نوشتن كتابي جداگانه و بحثي جداگانه دارد. آنچه اينجا مورد توجه و هدف بوده است ارائه تئوري مقدماتي و اوليه و معرفي تكنيك ضبط و پخش در دستگاه ويديو كاست و آشنايي با اجزاء مداري آن مي باشد. 


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 4,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file54_1949748_2484.zip30.4k

دانلود مجموعه بیش از 300 طرح گل گلی

دانلود مجموعه بیش از 300 طرح گل گلی دانلود مجموعه ی 228 فایل لایه باز وکتور با طرح های متنوع و زیبای گل گلی-خال خالی- راه راه و چهارخانه  فرمت این فایل ها EPS و AI میباشد و قابل بزرگنمایی تا اندازه ی دلخواه بدون افت کیفیت اند. این مجموعه شامل بیش از 300 نقش زیبای گل گلی -توپ توپی- راه راه و چهارخانه در طرح های متنوع میباشد.از این وکتورها میتوانید در طراحی کاشی،پارچه،زیور آلات،دکوراسیون،کاغذ کادو و ... استفاده کنید. پیشنمایش ...

توضیحات بیشتر - دانلود 29,900 تومان

دانلود مجموعه بیش از 150 نقش هندسی،گلیم،گره چینی،کاشی و کتیبه ی ایرانی-اسلامی

دانلود مجموعه بیش از 150 نقش هندسی،گلیم،گره چینی،کاشی و کتیبه ی ایرانی-اسلامی دانلود مجموعه ی 111 وکتور نقوش سنتی،هندسی،گره چینی،کتیبه،کاشی کاری و گلیم ایرانی-اسلامی با طرح های بسیار زیبا و کاربردی  فرمت این فایل ها EPS میباشد و قابل بزرگنمایی تا اندازه ی دلخواه بدون افت کیفیت اند. این مجموعه شامل بیش از 150 نقش متنوع سنتی،ایرانی،اسلامی و هندسی میباشد.از این وکتورها میتوانید در طراحی کاشی،پارچه،زیور آلات،دکوراسیون،کاغذ کادو و ... استفاده کنید. برای اجرای فای ...

توضیحات بیشتر - دانلود 25,000 تومان

دانلود مجموعه 1700 پترن زیبا و کاربردی

دانلود مجموعه 1700 پترن زیبا و کاربردی دانلود مجموعه ی 185 وکتور پترن متنوع و بسیار زیبا و کاربردی شامل بیش از 1700 طرح پترن. فرمت این فایل ها EPS و AI میباشد و قابل بزرگنمایی تا اندازه ی دلخواه بدون افت کیفیت اند. این مجموعه شامل صدها نقش متنوع گلدار،چهارخانه،کودکانه،راه راه،خال خالی،دکوراتیو،کاغذ دیواری،عاشقانه و ... میباشد.از این وکتورها میتوانید در طراحی کاغذ کادو،پارچه،زیور آلات،کاشی،کاغذ دیواری و ... استفاده کنید. تصویر تمام ای ...

توضیحات بیشتر - دانلود 22,700 تومان
پرفروش ترین محصولات