فروش آنلاین فایل های لایه باز گرافیک و عکاسی شامل انواع وکتور,بک گراند,فون آتلیه,آلبوم عروس و کودک,بک دراپ و فایل های PNG دانلود مقاله,تحقیقو پروژه
دسته بندی محصولات
آخرین محصولات فروشگاه
محبوبترین محصولات
زیبا سازی عکسها با افکت های متنوع و جذاب طراحی عکس کودک و نوزاد با بک دراپ های زیبا و حرفه ای کاشی کاری های زیبای ایرانی و اسلامی بک گراند های آتلیه ای فانتزی و رویایی

اطلاعیه فروشگاه

در صورت داشتن هر سوالی قبل از خرید و یا بروز مشکل در فایل خریداری شده لطفا با شماره 09167194700 تماس بگیرید یا به همین شماره در پیامرسان سروش پیام دهید. ایمیل فروشگاه :psddownload@yahoo.com

تحقیق در مورد طب گياهي، کهن ترين شيوه درمان

تحقیق در مورد طب گياهي، کهن ترين شيوه درمان

40 صفحه word |فونت tahoma سايز 12| قابل اجرا در آفيس 2007 و نسخه هاي جديدتر|قابل ويرايش و آماده چاپ

بخشي از تحقيق

نکته مهمي که بايد بر آن تاکيد شود تصوري است که به اشتباه بين گروهي از مردم رايج است. بسياري از بيماران ، طبيعي بودن دارو را دليلي براي بي ضرر بودن آن مي دانند.

مطابق اين تفکر تمامي داروهاي گياهي و فرآورده هاي حاصل از گياهان دارويي بي ضرر و فاقد عوارض جانبي هستند.

متخصصان داروسازي يادآوري مي کنند که مصرف داروهاي گياهي همراه با ساير داروهاي مورد استفاده بيمار مي تواند عکس العمل و عوارض جانبي خطرناکي را به همراه داشته باشد.

بنابراين توصيه مي شود همواره و قبل از استفاده از داروهاي گياهي با پزشک خود در اين باره مشورت کنيد. بعضي از داروهاي گياهي موجب تداخل در قدرت جذب موادغذايي موردنياز بدن مي شوند، در حالي که انواع ديگري از داروهاي مذکور موجب افزايش يا کاهش تاثير يک داروي خاص مي شوند.

در اين زمينه مي توان به داروي تئوفيلين اشاره کرد که براي درمان آسم استفاده مي شود. اين دارو حاوي گزانتين است که در چاي ، قهوه و شکلات نيز يافت مي شود. مصرف اين موادغذايي به مقدار زياد همراه با تئوفيلين ممکن است موجب ايجاد مسموميت دارويي شود.

بعضي از ويتامين ها و موادمعدني هم اثر داروها را تحت تاثير قرار مي دهند؛ مثلا مقدار زياد کلم بروکلي ، اسفناج و ديگر سبزيجات حاوي ويتامين K، کاهش اثر داروهاي ضدانعقادي مثل هپارين و وارفارين را به دنبال دارد. اين نکات هنگام مصرف داروها بايد بدقت موردتوجه قرار گيرد.

در اين خصوص سالمندان و بيماران مبتلا به بيماري هاي مزمن که معمولا دو يا چند دارو را به طور دايم استفاده مي کنند و مبتلايان به ديابت ، فشارخون بالا، افسردگي و بيماران قلبي از جمله بيماراني هستند که بايد درباره استفاده از داروهاي گياهي حتما با پزشک خود مشورت کنند.

باز هم تاکيد مي کنيم که طبيعي بودن به معناي بي ضرر بودن نيست و مقدار داروهاي گياهي يا جوشانده ها و ترکيباتي که از گياهان دارويي تهيه مي شود، حتما بايد به طور دقيق و تحت نظر پزشک تعيين و مصرف شود.

          تعريف ترياک

گياه خشخاش

ترياک عصاره در هوا خشک شده گل خشخاش است که با تيغ کشيدن به دور کاسبرگ اين گل به دست مي آيد. واژه ترياک با ريخت ترياق به عربي هم راه يافته است.اين واژه در زبان فارسي معناي پادزهر را مي‌‌رساند. اين واژه به گونه theriac وارد زبان هاي اروپايي نيز شده است.

خواص درماني

ترياک از ترکيبات مختلفي تشکيل مي شود که عملکرد همگي آن ها در بدن همانند کار هورمون هاي ضد درد ( اندورفين ها ) است که از طريق تاثير بر سلسله اعصاب مرکزي موجب تخفيف احساس درد در بدن مي شوند، براي ساير استفاده‌هاي پزشکي ترياک و مشتقات ان مي توان از کنترل کردن سرفه ، اسهال و نشانه‌هاي سرماخوردگي و درمان افسردگي نام برد. سرخوشي و نشئگي که توسط اين مواد ايجاد مي شود همواره موجب سوء مصرف اين دارو از زمان پي بردن بشر به اثرات اين ماده بوده است.

تاريخچه

کشت خشخاش نخستين بار ۳۴۰۰ سال پيش از ميلاد در جنوب ميان‌رودان صورت گرفت. سومري‌ها آن را گياه لذت مي ناميدند، هنر کشت خشخاش بعدها به آسوريان و سپس به بابليها منتقل شد و از آن حا به مصر راه يافت. در سدهٔ ۱۳ پيش از ميلاد دوران طلايي ترياک با کشت گسترده آن در تبس پايتخت مصر آغاز شد، بازرگانان ترياک را از مصر به کارتاژ، يونان واروپا مي بردند. پس از آن کشت خشخاش در قبرس پيشرفت قابل ملاحظه اي داشت و ترياک که يکي از مهمترين داروهاي يونان در آن هنگام شمرده مي شد ازطريق حمله اسکندر به ايران و هند راه يافت. ترياک در قرن چهارم ميلادي به چين هم رسيد، اما فقط پس از پايان سده‌هاي ميانه و آغاز سفرهاي دريايي دولت هاي اروپايي بود که آنان تجارت پرسود ترياک را دريافتند.

منبع شبه‌افيوني‌ها

برخي از مواد شبه‌افيوني‌ مانند مرفين و کدئين به طور طبيعي در ترياک موجودند. مواد شبه‌افيوني‌ ديگر مانند هروئين با اضافه کردن مواد شيميايي ديگر به مرفين ساخته مي‌شوند البته امروزه بسياري داروهاي شبه‌افيوني‌ از ترياک استخراج نمي‌شوند بلکه به طور مصنوعي ساخته مي‌شوند. از جمله داروهاي شبه‌افيوني‌ که شرکت‌هاي دارويي آنها را مي‌‌سازند مي‌توان به اکسي‌کدون، مپريدين، هيدروکدون و هيدرومورفين اشاره کرد.

شکل ظاهري

داروهاي شبه‌افيوني‌ با استفاده پزشکي به اشکال گوناگون، قرص، کپسول، شربت، محلول و شياف وجود دارند. ترياک ماده‌اي صمغ‌مانند است که از تخمدان گل گياه خشخاش به دست مي‌آيد و معمولاً به صورت تکه‌ها يا گرد قهوه‌اي تيره عرضه مي‌شود و معمولاً تدخين يا خورده مي‌شود. هروئين به صورت گردي سفيد يا مايل به خرمايي ارائه مي‌شود.

استفاده‌ها

پزشکان و دندانپزشکان شبه‌افيوني‌ها را براي تسکين دادن دردهاي حاد يا مزمن ناشي از بيماري، جراحي يا جراحت‌ها تجويز مي‌کنند. داروهاي شبه‌افيوني‌ همچنين براي تخفيف دادن سرفه متوسط تا شديد و اسهال نيز به کار مي‌‌روند. شبه‌افيوني‌هايي مانند متادون و بوپرونورفين براي معالجه اعتياد به شبه‌افيوني‌هاي ديگر مانند هروئين کاربرد دارند. افراد همچنين براي نشئه شدن و ايجاد سرخوشي به سوءمصرف شبه‌افيوني‌ها مي‌‌پردازند. گرچه در اين مورد معمولاً توجه به داروهاي غيرقانوني مثل هروئين معطوف مي‌شود، اما برخي از داروهاي شبه‌افيوني‌ قانوني تجويز شده توسط پزشکان کدئين، هيدرومورفون، اکسي‌کدون، مرفين و... نيز مورد سوءمصرف قرار مي‌‌گيرند. يک علامت هشدار دهنده در اين مورد تجديد مکرر نسخه اين داروها است. افرادي که اين داده‌ها را مورد سوءمصرف قرار مي‌‌دهند ممکن است به پزشکان مختلف مراجعه کنند و از هر يک از آنها نسخه اين داروها را بگيرند. اين داروها همچنين از دارو خانه‌ها نيز دزديده شده و در خيابان به فروش مي‌‌رسند، خود شاغلان حرف پزشکي هم که به اين داروها دسترسي دارند در خطر سوءمصرف اين داروها قرار دارند و ممکن است به آنها وابسته شوند.

احساس‌هاي پديدآمده

نحوه اثر مواد شبه‌افيوني‌ به چند عامل بستگي دارد: - مقدار مصرف - توالي بين موارد مصرف و مدت کلي مصرف - شيوه مصرف، خوراکي يا تزريقي - خلق و خوي، انتظارات و محيط زندگي - سن فرد مصرف کننده - وجود بيماري جسمي يا رواني قبلي - مصرف الکل و ساير داروها اعم از داروهاي تجويز شده توسط پزشک، داروهاي بدون نياز به نسخه، داروهاي گياهي و داروهاي غيرقانوني. مقادير کم مواد شبه‌افيوني‌ احساس درد و پاسخ عاطفي به درد را مهار مي‌کند. اين مواد همچنين نشئگي و خواب آلودگي، آرميدگي عضلاني، اشکال در تمرکز، تنگ شدن مردمک ها، اندکي کاهش يافتن در سرعت تنفس، تهوع، استفراغ، بي اشتهايي و تعريق به وجود مي‌‌آورند. با مقادير بالاتر مصرف اين مواد اين آثار شديدتر مي‌شوند و مدت بيشتري به طول مي‌‌انجامد. سرعت و شدت آثار مواد شبه‌افيوني‌ بستگي به چگونگي مصرف دارو دارد. هنگامي که اين مواد به طور خوراکي مصرف مي‌شوند، اين آثار به تدريج ظاهر مي‌شوند و معمولاً پس از ده تا بيست دقيقه احساس مي‌شود هنگامي اين مواد به صورت تزريق داخل وريدي مصرف مي‌شوند، آثار با بيشترين شدت و در طول يک دقيقه احساس مي‌شوند. • اين احساسات چه مدت به طول مي‌‌انجامد هنگامي که شبه‌افيوني‌ها براي تخفيف دادن درد خورده مي‌شوند، طول مدت اثر آنها تا حدي بر حسب نوع مصرف شده متفاوت است، گرچه به طور کلي يک دوز واحد بسياري از اين مواد مي‌تواند براي چهار تا پنج ساعت درد را تسکين دهد.

خطرات

شبه‌افيوني‌ها در صورتي که بدون نظارت پزشک مصرف شوند خطرناکند. همه مواد شبه‌افيوني‌ به خصوص هروئين هنگامي در مقادير زياد مصرف شوند يا هنگامي به همراه ساير داروهاي مهار کننده مغز مانند الکل يا داروهاي بنزوديا زپيني مانند ديازپام مصرف شوند ممکن است باعث مرگ فرد شوند. علت اين است که مواد شبه‌افيوني‌ فعاليت بخشي از مغز که عهده دار کنترل کردن تنفس است را مهار مي‌کنند و در مقادير زياد ممکن است باعث قطع تنفس و مرگ شوند. علائم مسموميت با مقادير زياد اين مواد شامل کندشدن تنفس، کبودي پوست و بالاخره اغما است. مرگ معمولاً به علت قطع تنفس رخ مي‌‌دهد. اين افراد را اگر به موقع به بيمارستان رسانند، مي‌توان با داروهايي مانند نالوکسان که آثار مواد شبه‌افيوني‌ از جمله آثار آنها در مهار کردن تنفس را برطرف مي‌کنند، معالجه کرد.افرادي که به دنبال آثار نشئه زاي مواد شبه‌افيوني‌ هستند، ممکن است با توجه به بي اثر شدن تدريجي اين مواد براي رسيدن به حالت نشئگي مداوماً مقدار مصرف خود را افزايش دهند. با افزايش ميزان مصرف، فرد در معرض خطر مسموميت و داروزدگي (Overdose) قرار مي‌گيرد. اگر افرادي که به علت مصرف دراز مدت دچار تحمل نسبت به اين مواد شده اند، مدتي مصرف اين مواد را قطع کنند و سپس همان مقداري که پيش از قطع مصرف مي‌‌کرده اند، را دوباره آغاز کنند، خطر مسموميت اوردوز شدن زياد است. برخي افراد براي افزايش شدت اثر نشئه‌آور مواد شبه‌افيوني‌ را تزريق مي‌کنند. تزريق اين مواد در موارد غير پزشکي خطر بالاي سرايت عفونت و بيماري‌ها به علت سرنگ‌هاي آلوده، استفاده مشترک از سرنگ و ناخالصي‌هاي موجود در مواد را ايجاد مي‌کند. ميزان شيوع ايدز و هپاتيت به خصوص در ميان مصرف کنندگان تزريقي اين مواد بالا است. مواد مخدر خياباني تقريباً هيچ گاه خالص نيستند و قرص‌ها و کپسول‌هاي دارويي، هنگامي که براي تزريق رقيق مي‌شوند، حاوي موادي هستند که مي‌توانند به طور دائم به وريدها يا اندام صدمه بزنند، استفاده از شبه‌افيوني‌هاي کوتاه اثر مانند هروئين حين بارداري مي‌تواند باعث زايمان زودرس، وزن کم هنگام زايمان، بروز علائم ترک در نوزاد و مرگ نوزاد شود. زنان بارداري که به شبه‌افيوني‌ها معتادند با متادون، يک شبه‌افيوني‌ طولاني اثر، مورد درمان قرار مي‌‌گيرند تا از به وجود آمدن علائم ترک جلوگيري شود.

اعتياد

شبه‌افيوني‌ها مي‌توانند اعتياد ايجاد کنند. هنگامي که مواد شبه‌افيوني‌ به طور گاهگاهي تحت نظارت پزشک مصرف شوند، خطر اعتياد و خوگيري ناچيز است اما افرادي که به طور منظم به خاطر آثار لذت بخش اين مواد را مورد مصرف قرار مي‌‌دهند، به زودي نسبت به اين آثار دچار سنگين‌شدن عمل (Tolerance) مي‌شوند (به اين معنا که با همان مقدار قبلي مصرفشان نشئه نمي‌شوند) اين افراد براي رسيدن به همان شدت اثر مجبورند مقدار بيشتري از دارو را مصرف کنند. مصرف مزمن يا سوءمصرف شبه‌افيوني‌ها مي‌تواند به وابستگي جسمي و رواني منجر شود. افراد هنگامي «وابستگي رواني» به يک دارو يا ماده پيدا مي‌کنند که آن ماده يا دارو به محور افکار، احساسات و فعاليت‌هاي آنها بدل مي‌شود به طوري که نياز به مصرف آن دارو به صورت يک اجبار يا ميل شديد در مي‌آيد. در «وابستگي جسمي»، بدن به حضور دارو عادت مي‌کند و در صورت کاهش يا قطع مصرف دارو علائم ترک بروز مي‌کند. فردي که وابستگي جسمي دارو به شبه‌افيوني‌ها دارد حدود شش تا ۱۲ ساعت پس از آخرين مصرف يک شبه‌افيوني‌ کوتاه اثر مانند هروئين و يک تا سه روز پس از آخرين مصرف يک شبه‌افيوني‌ طولاني اثر مانند متادون دچار علائم ترک خواهد شد. علائم ترک در شبه‌افيوني‌هاي کوتاه اثر شديد است و به سرعت به سراغ فرد مي‌آيد، در شبه‌افيوني‌هاي طولاني اثر اين علائم تدريجي تر بروز مي‌کند و شدت کمتري هم دارد. علائم ترک شامل ناآرامي، خميازه کشيدن، اشک‌ريزش، اسهال، دردهاي قولنجي شکم، دانه دانه شدن پوست و آبريزش بيني است. اين علائم با ميل شديد به دارو و جست وجو براي پيدا کردن آن است. اين علائم معمولاً پس از يک هفته فروکش مي‌کند، گرچه برخي علائم مانند اضطراب، بي خوابي و ميل شديد براي ماده مخدر ممکن است براي مدتي طولاني ادامه پيدا کند. علائم ترک مواد شبه‌افيوني‌، برخلاف علائم ترک الکل، ندرتاً حيات فرد را به خطر مي‌‌اندازد. • آثار درازمدت مصرف شبه‌افيوني‌ها چيست مصرف دراز مدت شبه‌افيوني‌ها مي‌تواند باعث ناپايداري خلقي، تنگ شدن مردمک‌ها (اختلال در ديد شبانه)، يبوست، کاهش ميل جنسي و بي نظمي‌هاي قاعدگي شود. اعتياد به مواد شبه‌افيوني‌ مي‌تواند به آثار مخرب درازمدت اجتماعي، مالي و عاطفي منجر شود.

 

کمکهاي اوليه با گياهان دارويي : 

ما در يک فوريت پزشکي در خانه بيشتر از آنکه به داروهاي گياهي فکر کنيم به سراغ ضد عفوني کننده ها و مسکن هاي رايج ميرويم. اما گياهان را هنوز هم ميتوان جانشيني موثر براي بسياري از داروهاي بدون نسخه موجود دانست و در مواردي شايد دسترسي به آنها بسيار ساده تر از دسترسي به جعبه کمکهاي اوليه استاندارد باشد. مثلا در يک منطقه روستايي،براي استفاده در منزل،فراورده هاي تجارتي را ميتوان جانشين گياه تازه نمود.

داروي خريدني: داروهاي گياهي را ميتوان در اشکال گوناگون،شامل کرم،عصاره روغني وکپسول،بصورت آماده خريداري کرد.در زير تعدادي از مفيد ترين گياهان دارويي براي نگهداري در جعبه کمکهاي اوليه در منزل معرفي شده اند.


داروهاي نجات بخش: داروهاي حاصل از گل گنذم يا قنطوريون اثر زيادي بر احساسات و عواطف دارند.اين دارو که به شکل کرم هم موجود ميباشد،براي شوک ها و ناراحتي هاي عصبي مفيد است.


کرم گل داوودي: اغلب آنرا بعنوان هميشه بهار ميفروشند،يک ضد عفوني کننده و ضد قارچ است،براي انواع خراشيدگيها و بريدگيها مفيد است.


پماد گوش خر: اين پماد با  افزايش دادن رشد سلولها  سرعت ترميم زخم را بيشتر ميکند: تنها در زخمهاي تميز بکار ببريد چون سرعت ترميم پوست ممکن است باعث باقي ماندن کثافات در زخم شود.

کرم حشيشه القزاز: يک داروي با ارزش که براي بيرون کشيدن تراشه چوب و نيش حشرات حشرات و کورک يا براي سوختگي و تاول بکار ميرود.


کرم آرنيکا: موثر براي کوفتگي و کشيدگي عضلات . در پوست مجروح بکار نبريد چون ممکن است تحريک کننده باشد.


قرصهاي آرنيکا: براي شوکها يا حوادث خانگي لازم است،يکي از اين قرصهاي همئوپاتيک را ميتوان تا هنگام ايجاد احساس آرامش ، هر 30 دقيقه  يک بار مصرف کرد.

 


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 6,000 تومان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file176_1988058_9294.zip57.3k

دانلود مجموعه بیش از 300 طرح گل گلی

دانلود مجموعه بیش از 300 طرح گل گلی دانلود مجموعه ی 228 فایل لایه باز وکتور با طرح های متنوع و زیبای گل گلی-خال خالی- راه راه و چهارخانه  فرمت این فایل ها EPS و AI میباشد و قابل بزرگنمایی تا اندازه ی دلخواه بدون افت کیفیت اند. این مجموعه شامل بیش از 300 نقش زیبای گل گلی -توپ توپی- راه راه و چهارخانه در طرح های متنوع میباشد.از این وکتورها میتوانید در طراحی کاشی،پارچه،زیور آلات،دکوراسیون،کاغذ کادو و ... استفاده کنید. پیشنمایش ...

توضیحات بیشتر - دانلود 29,900 تومان

دانلود مجموعه بیش از 150 نقش هندسی،گلیم،گره چینی،کاشی و کتیبه ی ایرانی-اسلامی

دانلود مجموعه بیش از 150 نقش هندسی،گلیم،گره چینی،کاشی و کتیبه ی ایرانی-اسلامی دانلود مجموعه ی 111 وکتور نقوش سنتی،هندسی،گره چینی،کتیبه،کاشی کاری و گلیم ایرانی-اسلامی با طرح های بسیار زیبا و کاربردی  فرمت این فایل ها EPS میباشد و قابل بزرگنمایی تا اندازه ی دلخواه بدون افت کیفیت اند. این مجموعه شامل بیش از 150 نقش متنوع سنتی،ایرانی،اسلامی و هندسی میباشد.از این وکتورها میتوانید در طراحی کاشی،پارچه،زیور آلات،دکوراسیون،کاغذ کادو و ... استفاده کنید. برای اجرای فای ...

توضیحات بیشتر - دانلود 25,000 تومان

دانلود مجموعه 1700 پترن زیبا و کاربردی

دانلود مجموعه 1700 پترن زیبا و کاربردی دانلود مجموعه ی 185 وکتور پترن متنوع و بسیار زیبا و کاربردی شامل بیش از 1700 طرح پترن. فرمت این فایل ها EPS و AI میباشد و قابل بزرگنمایی تا اندازه ی دلخواه بدون افت کیفیت اند. این مجموعه شامل صدها نقش متنوع گلدار،چهارخانه،کودکانه،راه راه،خال خالی،دکوراتیو،کاغذ دیواری،عاشقانه و ... میباشد.از این وکتورها میتوانید در طراحی کاغذ کادو،پارچه،زیور آلات،کاشی،کاغذ دیواری و ... استفاده کنید. تصویر تمام ای ...

توضیحات بیشتر - دانلود 22,700 تومان
پرفروش ترین محصولات