فروش آنلاین فایل های لایه باز گرافیک و عکاسی شامل انواع وکتور,بک گراند,فون آتلیه,آلبوم عروس و کودک,بک دراپ و فایل های PNG دانلود مقاله,تحقیقو پروژه
دسته بندی محصولات
آخرین محصولات فروشگاه
محبوبترین محصولات
زیبا سازی عکسها با افکت های متنوع و جذاب طراحی عکس کودک و نوزاد با بک دراپ های زیبا و حرفه ای کاشی کاری های زیبای ایرانی و اسلامی بک گراند های آتلیه ای فانتزی و رویایی

اطلاعیه فروشگاه

در صورت داشتن هر سوالی قبل از خرید و یا بروز مشکل در فایل خریداری شده لطفا با شماره 09167194700 تماس بگیرید یا به همین شماره در پیامرسان سروش پیام دهید. ایمیل فروشگاه :psddownload@yahoo.com

تحقيق در مورد کلیات نقشه برداری

تحقيق در مورد کلیات نقشه برداری

12 صفحه word |فونت tahoma سايز 12| قابل اجرا در آفيس 2010 و نسخه هاي جديدتر|قابل ويرايش و آماده چاپ

بخشي از تحقيق 

نقشه

تصوير افقي منطقه اي با مقياس کوچک بر روي يک صفحه مي باشد . تهيه نقشه شامل مراحل زير مي شود :

1- عمليات صحرايي : شامل شناسايي و بازديد اوليه ، انتخاب رئوس کار و ايستگاه هاي اندازه گيري و اندازه گيري طول ها و زوايا مي شود

2-محاسبات : شامل محاسبات مربوط به اندازه گيري هاي انجام شده در عمليات صحرايي است .

3- تهيه نقشه : يعني انتقال اندازه گيري هاي انجام شده با توجه به محاسبات و مقياس مورد نظر روي يک صفحه .

* مراحل فوق را به ترتيب برداشت ، محاسبه و ترسيم مي نامند .

شاخه هاي نقشه برداري

1- نقشه برداري مسطحه يا پلانيمتري( planimetry )

در اين نو نقشه برداري هدف نمايش وضعيت مسطحاتي عوارض بوده و به ارتفاع نقاط و پستي و بلندي ها توجهي نمي شود . نقشه هاي بدست آمده در اين شاخهرا پلان مي نامند . مانند پلان يک پارک و موترد مشابه آن .

2- نقشه برداري ارتفاعي يا آنتيمتري(antimetry)

در اين نوع نقشه برداري هدف نمايش وضعيت ارتفاعي عوارض مي باشد و بيشتر براي تهيه پروفيل هاي (برش هاي) طولي و عرضي نظير شکل هاي زير استفاده ميشود :

 

در انتخاب خط پروژه خصوصاً روي پروفيل هاي طولي هميشه سعي مي شود که حجم عمليات خاکبرداري با حجم عمليات خاکريزي برابر باشند و مقدار اين دو نيز به حالت ممکن برسند .

3- نقشه توپوگرافي اين شاخه که توپومتري نيز ناميده مي شود جهت نشان دادن وضعيت مسطحاتي و ارتفاعي نقاط بطور همزمان بکار مي رود .نقشه هاي توپوگرافي پايه اي براي تهيه ساير نقشه ها محسوب مي شوند .

در نقشه هاي توپوگرافي ارتفاع نقاط به کمک خطوط منحني شکل به نام خطوط تراز يا منحني هاي ميزان (خط کرو) نمايش داده مي شود .

منحني ميزان .....

4-نقشه برداري زيرزميني.....

 

5) نقشه برداري هوايي يا فتوگرامي :

نقشه برداري هوايي جهت تهيه نقشه هاي مبنا در سطح وسيع و زماني کوتاه استفاده مي شود . در اين شاخه ابتدا از منطقه مورد نظر به کمک دوربين هاي مخصوص و معمولاً توسط هواپيمايي که با سرعت ثابت روي منطقه مورد نظر در رنهاي ( رديف هاي ) مختلف حرکت مي کند عکس برداري نموده و سپس از روي عکس هاي بدست آمده با توجه به همپوشاني طولي و عرضي عکس هاي نقشه هاي مورد نظر را تهيه مي کنند .

همپوشاني طولي عکس ها حدود 60 % و همپوشاني عکس ها حدود 20 % مي باشد .

* در اين شاخه به مجموعه عملياتي که براي تبديل عکس به نقشه توسط نقشه بردار انجام مي شود " آسترو " يا " کار عکسي " مي گويند .

 

استريوسکپ

براي تفسير عکس هاي هوايي از دستگاهي به نام استريوسکپ استفاده مي کنيم . اين دستگاه به ما کمک مي کند تا منطقه مورد نظر را به صورت برجسته از روي عکس هاي هواي مشاهده کنيم . استريوسکپ معمولاً در انواع جيبي يا آينه اي در بازار موجود مي باشند .

نکته : منظور از اصطلاح " موزاييک عکسي " ، چيدن عکس هاي هوايي در کنار يکديگر با در نظر گرفتن همپوشاني طولي و عرضي آن ها مي باشد .

 

6) نقشه برداري مسير :

اين شاخه از نقشه برداري جهت برداشت و پياده کردن راه ، راه آهن , خطوط انتقال ( آب و گاز و ...) دکل گذاري و موارد مشابه آن ها مي باشد .

 

7) نقشه برداري هيدروگرافي يا آبنگاري :

در اين شاخه نقشه هاي مورد نياز از کف رودخانه ها ، درياها ، درياچه ها و موارد مشابه بدست مي آيد . در واقع در اين نقشه ها نا همواري هاي سطح زمين در زير آب ها مشخص مي شود .

نقشه هاي هيدروگرافي که جهت راهنمايي دريانوردان استفاده مي شود " چارت دريايي " مي نامند .

 

8) نقشه برداري نظامي :

همانطور که از نام اين شاخه پيداست جهت تهيه نقشه هاي نظامي و تعييننقاط استراتژيک استفاده مي شود از ويژگي هاي اين شاخه آن است که از ساده ترين وسايل تا پيچيده ترين وسايل نقشه برداري در آن استفاده مي شود . لازم به ذکر است که انگيزه اصلي پيشرفت علم نقشه برداري کاربردهاي نظامي آن مي باشد .

 


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 4,000 تومان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file28_2006415_7488.zip37.9k

دانلود مجموعه بیش از 300 طرح گل گلی

دانلود مجموعه بیش از 300 طرح گل گلی دانلود مجموعه ی 228 فایل لایه باز وکتور با طرح های متنوع و زیبای گل گلی-خال خالی- راه راه و چهارخانه  فرمت این فایل ها EPS و AI میباشد و قابل بزرگنمایی تا اندازه ی دلخواه بدون افت کیفیت اند. این مجموعه شامل بیش از 300 نقش زیبای گل گلی -توپ توپی- راه راه و چهارخانه در طرح های متنوع میباشد.از این وکتورها میتوانید در طراحی کاشی،پارچه،زیور آلات،دکوراسیون،کاغذ کادو و ... استفاده کنید. پیشنمایش ...

توضیحات بیشتر - دانلود 29,900 تومان

دانلود مجموعه بیش از 150 نقش هندسی،گلیم،گره چینی،کاشی و کتیبه ی ایرانی-اسلامی

دانلود مجموعه بیش از 150 نقش هندسی،گلیم،گره چینی،کاشی و کتیبه ی ایرانی-اسلامی دانلود مجموعه ی 111 وکتور نقوش سنتی،هندسی،گره چینی،کتیبه،کاشی کاری و گلیم ایرانی-اسلامی با طرح های بسیار زیبا و کاربردی  فرمت این فایل ها EPS میباشد و قابل بزرگنمایی تا اندازه ی دلخواه بدون افت کیفیت اند. این مجموعه شامل بیش از 150 نقش متنوع سنتی،ایرانی،اسلامی و هندسی میباشد.از این وکتورها میتوانید در طراحی کاشی،پارچه،زیور آلات،دکوراسیون،کاغذ کادو و ... استفاده کنید. برای اجرای فای ...

توضیحات بیشتر - دانلود 25,000 تومان

دانلود مجموعه 1700 پترن زیبا و کاربردی

دانلود مجموعه 1700 پترن زیبا و کاربردی دانلود مجموعه ی 185 وکتور پترن متنوع و بسیار زیبا و کاربردی شامل بیش از 1700 طرح پترن. فرمت این فایل ها EPS و AI میباشد و قابل بزرگنمایی تا اندازه ی دلخواه بدون افت کیفیت اند. این مجموعه شامل صدها نقش متنوع گلدار،چهارخانه،کودکانه،راه راه،خال خالی،دکوراتیو،کاغذ دیواری،عاشقانه و ... میباشد.از این وکتورها میتوانید در طراحی کاغذ کادو،پارچه،زیور آلات،کاشی،کاغذ دیواری و ... استفاده کنید. تصویر تمام ای ...

توضیحات بیشتر - دانلود 22,700 تومان
پرفروش ترین محصولات