فروش آنلاین فایل های لایه باز گرافیک و عکاسی شامل انواع وکتور,بک گراند,فون آتلیه,آلبوم عروس و کودک,بک دراپ و فایل های PNG دانلود مقاله,تحقیقو پروژه
دسته بندی محصولات
آخرین محصولات فروشگاه
محبوبترین محصولات
زیبا سازی عکسها با افکت های متنوع و جذاب طراحی عکس کودک و نوزاد با بک دراپ های زیبا و حرفه ای کاشی کاری های زیبای ایرانی و اسلامی بک گراند های آتلیه ای فانتزی و رویایی

اطلاعیه فروشگاه

در صورت داشتن هر سوالی قبل از خرید و یا بروز مشکل در فایل خریداری شده لطفا با شماره 09167194700 تماس بگیرید یا به همین شماره در پیامرسان سروش پیام دهید. ایمیل فروشگاه :psddownload@yahoo.com

تحقيق در مورد كــودكــان استثنائي

تحقيق در مورد كــودكــان استثنائي

17 صفحه word |فونت tahoma سايز 12| قابل اجرا در آفيس 2010 و نسخه هاي جديدتر|قابل ويرايش و آماده چاپ

بخشي از تحقيق 

بهر حال عده اي استثنائي را در مورد كودكان تيزهوش و سرآمد بكار مي برند و برخي ديگر اين واژه را براي كودكاني كه غيرعادي بوده و نوعي انحراف دارند.

و وان مي گويد: 1 – وقتيكه انحراف جسمي يا صفات رفتاري او چنان ماهيتي داشته باشد كه باعث پيشرفت يا ناتواني زياد در يادگيري شود.

2 – وقتيكه از طريق برنامه هاي آموزشي خاص بتوان تطبيق و سازگاري اجتماعي و پيشرفت آموزشي بسيار بيشتري در برنامه هاي آموزشي خاص نسبت به برنامه هاي آموزش معمولي داشته باشد.

شناسايي و درصد كودكان استثنائي

تاخير در راه رفتن، تاخير در حرف زدن، عدم استقرار و سكون، عدم توانائي در انجام امور در حد سن خود و مانند آن زنگهاي خطري هستند كه وجود كودك غيرطبيعي را اعلام مي دارند.

خانواده در آغاز مسئله را غيرجدي تلقي نموده و سعي مي كنند با توجيهاتي هر چند سطحي خود را راضي كنند ولي بعد از مدتي اختلالات بارزتر مي شود و خانواده ديگر قدرت توجيه را از دست مي دهد و كندي رشد ذهني كودكش يا ديگر اختلال را حدس مي زند، پدر و مادر از داشتن چنين كودكي بشدت رنج مي برد. گاه خود را سرزنش مي كند و يا با نهايت ملاطفت حداكثر كوشش خود را بطور مادي و معنوي به پاي كودك مي ريزد، گاه خود را مقصر مي داند و يا آنكه هر طرف ديگري را مقصر مي داند و خانواده از هم مي پاشد و يا آنكه از اطرافيان و دوستان كم كم جدا مي شوند و خود را با كودك زنداني خانه مي كنند، و گاه علت را عقوبت الهي و يا آنكه شانس به خود مي دانند و چه بسيارند خانواده هاي كه از هر مكانيسمي براي توجيه خود استفاده مي كنند جز آنكه علت را ريشه يابي و حل مشكل كنند!

درصد و آمار افراد با داشتن اختلالات خاص (استثنائي)

مطابق آمار تائيد شده يونسكو در هر جامعه 10 الي 15 درصد افراد استثنائي تشكيل مي دهند. براساس آمارهاي موجود حدود 5/2 تا 4 درصد كل جمعيت را عقب ماندگان ذهني تشكيل مي دهند و اگر جمعيت ايران حدود 50 ميليون نفر باشد در حدود 1 ميليون و دويست هزار نفر عقب مانده ذهني داريم و از اين گروه حدود 75 تا 80% آنها عقب ماندگان سطحي با هوشبر (50 تا 70) كه قادرند تا حدي با برنامه هاي خاص آموزش و پرورش نيازهاي اوليه خود را برآورده سازند.

و بقيه كه حدود 20 تا 25% معلولين ذهني كه براساس آمار ما دويست و پنجاه هزار نفر مي باشند عقب ماندگان ذهني شديد كه هوشبر (50 به پائين) دارند كه منحصراً پناهگاهي و عموماً بستري هستند و بطور كلي طبق نظر كارشناسان استثنائي بطور متوسط حدود 12 درصد از كودكان و دانش آموزان سنين مدرسه رو (7 الي 18 سال و يا 6 الي 17 سال) بشرح زير نياز به بهره گيري از برنامه هاي آموزش استثنائي دارند.

1 – گروه ناسازگاران اجتماعي و هيجاني                   حدود 2 درصد

2 – گروه عقب ماندگان ذهني                         حدود 5/2 درصد

3 – گروه كودكان سرآمد و تيزهوش                   حدود 2 درصد

4 – گروه نابينايان (نيمه بينا و نابينا)                  حدود 2 درصد

5 – گروه معلولين جسمي                              حدود 5/1 درصد

6 – گروه ناشنوايان و سخت شنوايان                          حدود 5/1 درصد

7 – كساني كه داراي ناتواني هاي تكلمي هستند          حدود 2 درصد

8 – دانش آموزاني كه داراي اختلالات خاص يادگيري هستند.      حدود 1 درصد

9 – گروهي كه داراي بيماري هاي ويژه اي هستند چون صرع . قند

 حدود 5/1 درصد

 

 

 

عوامل موثر (علل به دنيا آمدن) در پيدايش فردي همراه با معلوليت

بطور كلي اين عوامل به سه دسته مهم طبقه بندي مي شوند.

1 – علل قبل از تولد                                             2 – علل هنگام تولد  

3 – بعد از تولد (بيماريها) = وراثت و محيط

1 – عوامل قبل از تولد

1 – اختلال ژنتيكي:

گروهي از كودكان بدليل اختلالات ژنتيكي حاصل از وراثت پدر مادر با نقصي به دنيا مي آيند كه مي توان اشاره به ازدواجهاي فاميلي نمود و گروه كودكاني كه داراي اختلال ژنتيكي مي باشند مي توان اشاره به سندرم دان (منگول) و يا بيماري فنيل كتوناريا يا P.k.a (نارسايي در سوخت و ساز بدن) و بيشتر اختلالات ژنتيكي به علت وجود ژن هاي مغلوب مي باشد تا ژن هاي غالب.

2 – عامل همخوني ار هاش Rh

اين عامل در ايجاد ناهنجاري هاي هوشي تاثير فراوان كه بيشتر در ازدواجهاي فاميلي به چشم مي خورد و چنانچه Mendel بيان كرده: بيماري هاي مستعد كه در نسلهاي گذشته ظاهر نشده اند در اثر پيوند دو هم خون به احتمال قوي ظاهر و بارز مي شود.

و از طرف ديگر حدود 85 درصد از مردم داراي ار هاش مثبت هستند و عده كمي حدود 15 درصد داراي عامل ار هاش منفي هستند. اگر زن و شوهري هر دو داراي عامل Rh + يا هر دو داراي Rh – باشند و يا اگر زن داراي عامل Rh + باشد و عامل Rh مرد منفي باشد هيچ اشكالي پيش نمي آيد.

و زماني كه عامل ار هاش مرد مثبت و عامل Rh زن منفي باشد مشكل و ايجاد اشكال براي جنين پيش مي آيد و عامل خوني معمولاً بيماري يرقان شديد كه بر مغز جنين اثر مي گذارد مسموميت براي مادر و فرزند بعدي بوجود مي آورد كه امروزه خوشبختانه با مشاوره ژنتيكي اين مشكل قابل حل و درمان است.

3 – سيفليس ارثي

ابتلاء والدين يا يكي از آنها به بيماري سيفليس موجب ابتلا جنين به اين بيماري مي شود كه براي جنين بسيار خطرناك است كه سرايت اين بيماري به جنين علاوه بر نارسائي هاي هوشي در كودك: ناهنجاري هاي حسي و حركتي بالاخص كوري و فلج و صرع را سبب مي گردد و گاه سبب مي گردد و گاه سبب سقط جنين و يا مرگ طفل در رحم مي شود.

4 – تاثير الكل و مواد مخدر

اعتياد والدين به مشروبات الكلي موجب مسموميت شده و بوسيله ژن مسموم توليد نقص هوشي و ضعف عمومي در رشد طبيعي و ناهنجاري هاي حسي و حركتي مي شود. مصرف مواد مخدر و حتي استعمال دخانيات توسط والدين بخصوص مادر از جمله عوامل موثر در ركود هوشي كودك مي باشد و تاثير نيكوتين حاصل از استعمال سيگار باعث بوجود آمدن كودك ضعيف يا نارس مي شود.

5 – داروها و مواد شيميايي

داروها، مواد صنعتي، هورموني و عوامل شيميايي ديگر در دوران بارداري كه بوسيله مادر مصرف شود تاثير سو بر جنين مي گذارد.

6 – مسموميت ها

مسموميت مادر در دوران بارداري كه بخصوص سبب بيهوشي مادر شود باعث اشكال در جنين مي شود.

7 – سوء تغذيه و اختلالات خود داخلي

كمبود ويتامين ها و نرسيدن مواد لازم و كافي بر روي جنين اثر نامطلوب خواهد گذاشت و نارسايي در فعاليت غده تيروئيد بر روي رشد طبيعي جنين اثر دارد.

8 – ضربه ها

ضربه و هرگونه فشار و زمين خوردگي مادر در دوران بارداري براي جنين مضر خواهد بود.

9 – اشعه X و پرتوهاي راديو اكتيو

قرار گرفتن مادر در دوران بارداري بخصوص ماه هاي اول در معرض اشعه X باعث اختلال شديد در جنين خواهد شد و كودكان ميكروسفال (سركوچك) يا اشكال و نقض اندامي را باعث خواهد شد.

10 – سرخچه و بيماري هاي عفوني

سرخچه و ديگر بيماري هاي عفوني مادر چنانچه همراه با تب و وخامت شديد، در دوران بارداري مادر بخصوص در سه ماهه اول باعث عوارض ناگوار و شديد بر جنين است كه معمولاً مادر باردار مبتلا به سرخچه بايد سريعاً سقط جنين نمايد.

11 – عوامل هيجاني و رواني

اضطرابها، عصبانيت ها و هيجانات شديد و ناگهاني و مستمر مادر در دوران بارداري موجب ايجاد تحولات و تغييرات و احتمالاً اختلالاتي در غدد داخلي مادر مي نمايد و اثر نامطلوب بر جنين خواهد گذاشت.

2 – عوامل مربوط به هنگام تولد

بسياري از اختلالات حسي و حركتي و هوشي كودكان حاصل شرايط نامطلوب زايمان و يا بر اثر اشتباهات پزشكي بهنگام تولد است.

زايمان هاي سخت و پيچيده ، بيهوشي طولاني مادر، خونريزي شديد داخلي، پيچيدگي ناف به دور گردن دشواري استنشاق، استفاده از وسايل جراحي، مشكلات تنفسي نوزاد، تولد زودرس و مشكلات ديگر باعث مختل ساختن سيستم مركز عصبي عقب ماندگاني ذهني و يا نقيصه ها و ضايعات ديگر مي گردد.

 


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 4,500 تومان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file34_2006422_1183.zip187.2k

دانلود مجموعه بیش از 300 طرح گل گلی

دانلود مجموعه بیش از 300 طرح گل گلی دانلود مجموعه ی 228 فایل لایه باز وکتور با طرح های متنوع و زیبای گل گلی-خال خالی- راه راه و چهارخانه  فرمت این فایل ها EPS و AI میباشد و قابل بزرگنمایی تا اندازه ی دلخواه بدون افت کیفیت اند. این مجموعه شامل بیش از 300 نقش زیبای گل گلی -توپ توپی- راه راه و چهارخانه در طرح های متنوع میباشد.از این وکتورها میتوانید در طراحی کاشی،پارچه،زیور آلات،دکوراسیون،کاغذ کادو و ... استفاده کنید. پیشنمایش ...

توضیحات بیشتر - دانلود 29,900 تومان

دانلود مجموعه بیش از 150 نقش هندسی،گلیم،گره چینی،کاشی و کتیبه ی ایرانی-اسلامی

دانلود مجموعه بیش از 150 نقش هندسی،گلیم،گره چینی،کاشی و کتیبه ی ایرانی-اسلامی دانلود مجموعه ی 111 وکتور نقوش سنتی،هندسی،گره چینی،کتیبه،کاشی کاری و گلیم ایرانی-اسلامی با طرح های بسیار زیبا و کاربردی  فرمت این فایل ها EPS میباشد و قابل بزرگنمایی تا اندازه ی دلخواه بدون افت کیفیت اند. این مجموعه شامل بیش از 150 نقش متنوع سنتی،ایرانی،اسلامی و هندسی میباشد.از این وکتورها میتوانید در طراحی کاشی،پارچه،زیور آلات،دکوراسیون،کاغذ کادو و ... استفاده کنید. برای اجرای فای ...

توضیحات بیشتر - دانلود 25,000 تومان

دانلود مجموعه 1700 پترن زیبا و کاربردی

دانلود مجموعه 1700 پترن زیبا و کاربردی دانلود مجموعه ی 185 وکتور پترن متنوع و بسیار زیبا و کاربردی شامل بیش از 1700 طرح پترن. فرمت این فایل ها EPS و AI میباشد و قابل بزرگنمایی تا اندازه ی دلخواه بدون افت کیفیت اند. این مجموعه شامل صدها نقش متنوع گلدار،چهارخانه،کودکانه،راه راه،خال خالی،دکوراتیو،کاغذ دیواری،عاشقانه و ... میباشد.از این وکتورها میتوانید در طراحی کاغذ کادو،پارچه،زیور آلات،کاشی،کاغذ دیواری و ... استفاده کنید. تصویر تمام ای ...

توضیحات بیشتر - دانلود 22,700 تومان
پرفروش ترین محصولات